A debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem pszichológia szakán végeztem tanulmányaimat, 1998-ban diplomáztam. Azóta folyamatosan gyógyítok, aktívan praktizálok. 2000-ben szereztem pár- és családterapeuta oklevelet, 2005-ben hipnoterapeuta címet, majd 2013-ban klinikai szakpszichológusi képesítést a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen.
Ezek a gyógyító módszerek, tapasztalataim szerint, rendkívül hatékonyak, növelik a terápia sikerességét, és csökkentik a gyógyulási folyamat időtartamát. Úgy vélem, a terápiát a kor szelleméhez szükséges igazítani, a végtelenített hosszúságú terápiákra egyre kisebb igény van.
Épp ezért, mindig egyénre szabottan, a klienseim problémáit és személyiségét figyelembe véve választom meg az alkalmazott terápiás módszereket.
Módszereim
Egyéni beszélgetés terápia: főleg verbálisan, a betegség/probléma megbeszélésén, megértésén, elemzésén alapuló módszer. Lényege a tudatosítás: minél inkább átlátjuk és megértjük a lelki működési mechanizmusainkat, annál inkább képesek vagyunk változtatni rajtuk. Így, hasonló élethelyzetbe kerülve kivédhetjük az automatikus reagálási beidegződéseinket, és képessé válunk új, hatékonyabb módon viselkedni.
Párterápia és családterápia: amennyiben még nincsenek gyermekek, vagy a probléma jellegéből fakadóan a gyermekek nem érintettek, elég, ha a párral keressük a megoldásokat. Viszont, ha a család többi tagja is részese a kialakult helyzetnek, érdemes mindenkinek eljönnie a foglalkozásokra, a terápia gördülékenysége és sikeressége érdekében.
Relaxáció: célja a testi-lelki harmónia kialakítása ellazult állapotban. Kiválóan alkalmas szorongó páciensek stressz-mentesítésére. Nagyon jól kiegészíti a beszélgetésterápiát, ugyanakkor önálló módszerként is megállja a helyét.
Hipnoterápia: a hipnózis klinikai (pszichoterápiás) alkalmazását jelenti, a gyógyulás érdekében. Megváltozott tudatállapotban, a tudatalatti én-részekkel dolgozunk, ami segíti a problémák gyökereinek megismerését, megértését és feldolgozását. Mindig a páciens beleegyezésével, egyeztetés után történik. Az első hipnózis-foglalkozás előtt részletesen megbeszéljük a hozzá kötődő elvárásokat, reményeket, félelmeket, esetleges hiedelmeket (könyvekből, filmekből). A hipnoterápia jelentősen megnöveli a gyógyulás hatékonyságát, a terápiás időtartamot akár a felére is csökkentheti. Nem mindenki egyformán fogékony a hipnózisra, általában először tartunk egy próbahipnózist, amivel felmérjük a fogékonyságot (hipnabilitást). Mivel ez a módszer sokkal inkább a kölcsönös bizalmon alapul, mint bármelyik másik, az első találkozás alkalmával sosem kerül sor hipnózisra, csak amikor kialakul a terápia folyamán a kölcsönös elfogadás. A hipnoterápia egy kevésbé ismert formája az aktív-éber hipnózis, amikor az izomaktivitás fokozásával jutunk az elmélyült tudatállapotba, például szobabicikli tekerése segítségével.
Rövid távú fókusz terápia: 1-20 alkalommal tartó foglalkozás sorozat, ahol a fókuszt az aktuális központi problematikára helyezzük, azok összefüggéseit keressük.
Hosszú távú feltáró terápia: ebben az esetben megkeressük a betegségek/problémák mélyen gyökerező okait, és arra törekszünk, hogy a múlt tapasztalatait hatékonyan beépítsük a jelen és jövő alakításába. Néhány hónaptól több évig is eltarthat, attól függően, milyen régóta húzódnak a panaszok (pl. gyermekkora óta szorong), illetve mennyire együttműködő a páciens a terápiában (pl. az esetleges "otthoni feladatok" elvégzése).
Specialitásaim
-
állapotfelmérés (a lelki állapot és a panaszok elemzése; diagnosztizálás)
-
menedzserszűrés (a lelki egyensúly megőrzése és helyreállítása érdekében)
-
szorongásos betegségek gyógyítása (pl. pánik, generalizált szorongás, fóbiák)
-
krízishelyzetek megoldása
-
pszichoszomatikus betegségek pszichoterápiája
-
stressz-kezelés
-
evészavarok megszüntetése, fogyás támogatása
-
döntés-előkészítés
-
depresszió megelőzése és terápiája
-
trauma- és gyászfeldolgozás
-
gyermeknevelési tanácsadás
-
párkapcsolati-, családi- és munkahelyi konfliktusok kezelése
-
önismeret és kommunikációs készség fejlesztése
-
női önbizalom növelése
-
nemi identitászavar
Mitől függ a pszichoterápia eredményessége?
-
megfelelő képzettségű szakember
-
vágy a gyógyulásra/változásra, és abban való hit
-
nyitottság, őszinteség
-
együttműködés
-
kitartás
Ha mindez együttesen adott, akkor minden esélye megvan a sikeres gyógyulásra!
Rendelésem helyszíne: Budapest VI. ker. Délibáb u. 10. 1. em. 4. Kapucsengő: 101